Yemek Masalarındaki Renk Uyumu << YEMEK MASASI


01.30.2016 · Kategoriler YEMEK MASASI

Yemek masalarındaki renk uyumu hakkında hiç merakınız oldu mu? Eminim ki çoğumuzun olmuştur. Bir yemek masası satın alırken hangi renk olsun diye düşünüp durduğumuz, aklımıza türlü türlü soru işaretlerinin belirdiği, müşteri temsilcisinin ilgisini bile kaçırdığımız anlar mutlaka olmuştur. Yemek masalarındaki renk uyumu denildiğinde hepimizin aklına mutfağımız ya da yemek odamız ile yemek masamızın renk uyumu gelir. Aslında böyle değildir.

yumusak_renkler_bir_yemek_masasinin_olmazsa_olmazıdır

Yemek masalarında ki renk uyumu ister köşe takımı olsun, ister sıradan bir yemek masası olsun takım haline geldiğinde bir bütünün diğer parçaları ile uyumunu belirtmektedir. Mesela kırmızı bir yemek masası ile kayhverengi bir sandalye asla uymaz diye düşünürüz. Fakat tasarım ruhundan anlayanlar, kırmızı ile kahverengini bile birbirine uydurabilirler. Nasıl mı ? Onu biz de bilmiyoruz zaten bilsek içimizdeki tasarımcıyı çoktan dışarıya çıkarmış olurduk herhalde.

renkli_mutfak_yemek_masasi_takim

Mesela beyaz bir köşe takımında renkli sandalyeler kullanılacak ise köşe takımının bank ve flat kısımlarının kenarlarına, ince çizgiler ile sandalye renkleri şeritlense sizce renk uyumu oluşur mu? Hayır diyorsanız bu sezon ki renkli mutfak köşe takımlarına doğru kısa bir yolculuk yapmalısınız. Beyaz ve krem rengin neden daha çok yemek masalarında tercih edildiğini biliyormusunuz? Mutfak renkleri genellikle beyaz olur diyenlerdensiniz sanırım fakat işte öyle değil. Beyaz ve krem rengi her zaman iştah açan, yemek ortamı ile örtüşen renklerdir. Bu yüzden beyaz ve krem renkli yemek masa sandalye gruplarını daha çok tercih ederiz. Bu sezon ki yemek masalarının renk uyumu hakkında eleştiri yapmak biraz cesaret istiyor aslında. Eleştiri yapayım derken satış temsilcilerinin komedi ekranı haline dönüşebilirsiniz. Amman dikkat !

Birbirinde canlı renklerin nasıl da bu kadar uyumlu hale getirildiği gibi soruların sezonu çoktan açıldı bile. Siz de bu renk uyumlarının mutfağınız ya da yemek odanızda bir söz sahibi olmasını, yeni bir çizgi ve ferah bir yemek yeme ortamı getirmesini istiyorsanız, sezonun başında sunulan ilginç kampanya gruplarından yararlanmak adına acele etseniz iyi olur. Yaza doğru bu kampanya stoklarından eser kalmayabilir. Uyumlu yemek masası modellerinde görüşmek üzere 🙂

 

 

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...