Yemek Masalarındaki Marka Önemi << Genel


02.05.2016 · Kategoriler Genel

Yemek Masalarında sizce marka ne kadar önemli? Hiç tanımadığınız bir yemek masası üreticisinin ürünleri size yatkın geliyor mu? Bilinmeyen bir markanın yemek masası sizce kaliteli mi? Bütün soruları ben sordum galiba ama eminim ki yemek masalarını incelerken konu markaya geldiğinde bu soruları kendiniz kendinize soruyor olmalısınız. Bütün bu sorulara cevap vermek gerekirse tek bir cevapla şunu söylemek gerek ki oda yemek masalarında markanın hiç bir önemi yoktur. 

marka_yemek_masalari_kullanisli

Çoğu bilmediğiniz yemek masası imalatçılarınıni, bilindik markalardan daha sağlam, daha kaliteli ve daha güvenli yemek masaları imal ettiğini biliyormuydunuz. Evet yanlış duymadınız, hatta bildiğimiz markaların kaliteden ödün vererek imalat yaptığını söylersek karalama kampanyası başlatmış oluruz belki ama gerçekler böyle. Yeni sezon yemek masalarında markaya önem vermeden, daha çok imalat ve maliyet aşamalarını araştırarak seçim yapmanız sizin için bir artı olacaktır. Bellona, İstikbal, İkea, Koçtaş bütün bunları yemek masası ya da mobilya markası olarak biliriz. Peki bu büyük sektörün bir de perde arkasında kalan imalatçılar kimler, hiç araştırdınız mı bilmiyorum ama bu bildiğimiz markaları geride bırakacak fabrikalar olduğu kesin.

marka_yemek_masalari_cam

Eğer İzmir ‘de iseniz Karabağlar ‘da Elma Sandalye ‘yi Menderes’te Manolya Pirinç Mobilyayı ziyaret ederek, bildiğimiz markaların dışında da bir pencere açarak farklı bakış açılarını elde edebilirsiniz. Ya da mobilya konusunda ünlü hale gelen İnegöl de de bu ayrıntıları yakalayan pek çok insan olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bir marka adı altında çok yüksek meblağlara satın aldığımız bir yemek masasının daha iyisini bilmediğimiz tanımadığımız bir markadan da temin edebiliriz. Markalaşmanın getirdiği bu umarsız yüksek fiyat etiketlerinden sıkıldıysanız küçük araştırmalar ile bu konunun üstesinden gelebilirsiniz. Yemek Masalarında markanın önemi yok ama imalat aşamalarının, kullanım malzemelerinin çok önemi var. Örneğin ahşap yemek masalarında gürgen veya kestane ağacından üretilen modellerin sağlamlığı tartışılamaz. Cam ve metal yemek masalarındaki imalat aşamaları da masanın kalitesini ortaya koymaktadır.

Bu sezon mobilya fuarlarında ünlü markaların ürünlerini geride bırakmış bir çok yemek masası modelini görebilirsiniz. Hatta mutfak mobilyası satan mağazaların genelinin vitrinin de bulunan masaların imalatçısını araştırmanız belkide yeni markaların doğmasına sebep olacak, bu tartışmasız sanat eserlerini gün yüzüne çıkarmış olacaksınız.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...