Taklit Edilen Yemek Masaları Ne Kadar Güvenli ? << Genel


02.10.2016 · Kategoriler Genel

Taklit edilen yemek masaları, genellikle çok tutan bir yemek masası tasarımının merdiven altı üretim dediğimiz şekilde üretilen yemek masaları topluluğudur. Yani orjinal olmayan bir çok yemek masası modelleri, taklit edilen kopya yemek masaları arasına girebilir. Bir yemek masasının taklit edilmesinin altında bir çok sebep yatmaktadır. Piyasada çok fazla rağbet gören, fakat fiyat bakımından çoğu kişinin satın alamadığı yemek masaları genellikle taklit edilerek satılmaktadır.

kopya_taklit_yemek_masasi_ergonomik

Peki taklit edilen yemek masaları ne kadar güvenli olabilir? Hiç güvenli olmaz. Hele ki ahşap yemek masası ise hiç ama hiç güven vermez. Metal olduğu taktirde gene de kullanıldığı malzemeye göre ömrünü tamamlayabilmektedir. Taklit edilen yemek masaları genellikle ham maddesinden malzeme çalınarak imal edilmekte, ya da başka bir çeşit ham madde kullanılarak üretilmektedir. Örnek vermek gerekirse genellikle ahşap yemek masalarının kaliteli ve güvenli olması için gürgen ve kestane ağacı kullanılır. Bu tip yemek masaları taklit edilirken yani kopyalanırken daha ucuz ahşap seçenekleri ile üretilip daha az maliyetli yemek masası elde edilmiş olur ve piyasa fiyatlarının çok çok az altına hatta yarı fiyatına satılabilir.

kopya_taklit_yemek_masasi_cam

Çoğu kişi taklit edilen yemek masası modellerine pek rağbet göstermez. Hatta satın alırken mutlaka etiketine bakar ve garanti belgesini ayrıca faturasını ister. Bu durumda bir masanın taklit edildiğini faturasız olduğunda, garantisiz olduğunda, kenarların da ya da herhangi bir yerinde etiket bulunmadığında kolaylıkla anlayabilirsiniz. Fakat her etiketsiz yemek masası modeli, kopya değildir. Bunun da altını çizmek gerekli. 1000 tl ye satılan bir yemek masasının kopyası bazen 500 tl ye satılabiliyor ve bu durum ap açık o yemek masasının kopyalanmış orjinal olmadığını birebir gösteriyor. Fiyatına kanıp satın alan kişiler için hazin bir son bekliyor. Ya boyası atıyor, ya da kırılıyor, ya da rengi bozuluyor. Her halükarda bir süre sonra kötü bir manzaraya sebebiyet veriyor.

Siz de bu gibi kötü durumlara düşmek istemiyorsanız mutlaka yemek masası alırken orjinal olmasına dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız mağaza ya da internet sitesinin geçmişini, firma ünvanını irdelemeniz gerekiyor. Bir çok sebepten dolayı merdiven altı kopyalanarak satışa sunulan taklit edilmiş yemek masası modelleri, uzun ömürlü olmayıp olmadık bir zamanda deformasyona uğrayarak pişmanlık yaşatıyor. Hani ne derler ucuz etin yahnisi yavan olur. Aynı bu hesap!

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...