Oturma Odası Dekorasyonu << Genel


02.13.2017 · Kategoriler Genel

Eskiden “iki kanepe, bir televizyondan” ibaret olan oturma odaları, günümüzde misafir salonlarıyla yarışır bir şıklık içinde. Eğer hala oturma odanızda iki kanepe varsa üzülmeyin; çünkü değişen kanepeler değil, odaların dekorasyonları. Günümüz insanı vaktinin çoğunu işyerinde geçirdiği için, evine geldiğinde şık ve ferah bir mekanda oturmak istiyor; dolayısıyla oturma odası dekorasyonu da büyük özen gerektiriyor. Ferahlık demişken, öncelikle renklere önem vermelisiniz.

Açık renkleri odanızın bir kısmında mutlaka kullanmalısınız çünkü böylece odanızı aydınlatacak ve daha geniş bir mekan görünümüne kavuşturacaksınız. Ayrıca “beyaz” günümüzde en az tercih edilen açık renk konumunda; onun yerine krem, fildişi, bej, ekru gibi beyaza çok yakın olan açık renkleri tercih etmenizi öneririz.

Oturma odası dekorasyonunuzda dolap, sehpa, televizyon ünitesi gibi eşyaları seçerken şıklık kadar kullanışlılık ve çok amaçlılığa da önem vermenizi öneririz. Süs eşyaları, abajurlar, günümüzde vazgeçilmez bir dekorasyon eşyasına dönüşen mumlar oturma odasının olmazsa olmazlarındandır. Fakat bunları seçerken de yine kullanışlılık ilk tercih nedeniniz olsun. Gözü yormayan, temizliği kolay olan ve odanızın dekorasyonuna uyum sağlayan objeler ile daha şık bir mekan oluşturabilirsiniz.

Aynı şekilde halı ve perdelerinizin seçiminde de odanızın dekorasyon özelliklerini göz önüne almalısınız. Artık eskisi gibi kocaman halılar ve perdeler tercih edilmiyor. Ayrıca renk uyumu önemli olmakla birlikte sakın ikisini de tamamen aynı renkten almayın, yoksa odanızın daha küçük görünmesine neden olursunuz. Önerilerimizi dikkate alırak şık ve ferah bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...