Ofis Masa Modellerindeki Dekoratif Trendler << Genel


02.18.2016 · Kategoriler Genel

Ofis masa modellerinin önemi, bir ofisin bütün tasarımı ve dekoruna direkt olarak etki eder. Ofis masalarının önemi ofisler için çok fazla olsa gerek ki, dekorasyon firmalarının ofis masa modelleri ile birbirinden şık ofis tasarımları oluşturmak hiç te zor olmasa gerek. Bütün ofisler çok iyi tasarlanmamış, çok az yer kaplayan masa modelleri ile elbette iş sürdürebilir. Fakat ofis masa modellerinin önemi, ofisin tasarımına direkt etki ettiği için,çalışanların performansı ve konuklarınızı etkilemek için rahat ve ferah bir ofisinizin olması iş hayatınız için vazgeçilmez bir faktör değilmidir.

ofis-masa-modelleri-8

Küçük bir ev ortamın da ki çalışma merkezi olsun, yada büyük bir şirketiniz olsun. Çalışma ofisiniz de ki masaların sırrı, çalışma merkezinizin havasına direkt olarak etki edecektir.Ofisiniz deki masalar ofisinizin ihtiyaç ve tasarımına direkt olarak cevap vermek için seçilmelidir.Örnek vermek gerekirse, büro masası,misafir masası,bilgisayar masası,toplantı masası… Bunların hepsi ofisinizin dizaynı açısından kesinlikle önemli birer ihtiyaçtır.

ofis-masa-modelleri-7

Ofisinizin iç mimarı bütün ofis ortamında kileri, pisikolojikman müdehale edeceği için, ofisinize işlerlik ve canlılık katmaya ofis masalarınız dan başlayabilirsiniz. Kendi fikirlerinize özel bir ofis tasarımı yapmak için de ofisinizdeki masaların renk tonları dahil olmak üzere hepsi birer tasarım faktörüdür.

ofis-masa-modelleri-3

Daha çok açık renklere sahip bir ofisiniz olmasını istiyorsanız, ofisiniz için seçtiğiniz masa modellerinde daha çok açık renkler mesela açık yeşil, yada turuncu tonlar ofisinize sade bir heyecan katabilir. Yada işlerlik sağlamak adına seçilen ofis masalarında örneğin bilgisayar masalarında çekmecelerin verdiği kolaylık rutin bir ofis ortamının aksine, akıcı ve hızlı çözümler sunabileceğiniz bir ofis haline gelebilir.

Konuklarınızı ofis içerisinde ağırlayacağınız bir başka deyim ile misafir edeceğinizmasaların önemi de çok büyüktür. Şık bir ofis masasının ortasında cam bir vazo içerisinde sunulan çiçek demetinde ki gizem bile bütün ofisinizin görünümde çok büyük bir rol oynayabilir. Ayrıca küçük çalışma mekanları için metal ofis masalarının tercih edilmesi hem metal ofis masasının temiz kalabilmesi veya kolaylıkla temizlenebilmesi ve mekana sağladığı uyumda çok değerlidir.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...