Kolsuz Sandalye Modelleri << SANDALYE MODELLERİ


01.28.2016 · Kategoriler SANDALYE MODELLERİ

Kolsuz sandalye modelleri, genellikle yemek masalarına eşlik eden, bu eşliğe binayen çok güzel görüntü sergileyen sandalye modelleridir. Çoğumuz evimizin mutfağında kollu bir yemek sandalyesi kullanmayız. Bunun bir nedeni olmalı, ama ne ? Kolsuz sandalye modelleri metal, ahşap ve plastik aksamlar olmak üzere farklı çeşitlerde üretilmektedirler. Siz de kolsuz sandalye modeli satın alırken, yemek masanıza ve mutfak yemek odanıza ayak uydurabilecek bir tercih yapmak istersiniz. Peki bu tercihin sırları neler ?

kolsuz_sandalye_modelleri

Yeni model kolsuz sandalye modellerinde en çok ilgi gören ürün grupları arasına giydirme ve çiçek desenli kolsuz sandalyeler girmiş bulunmaktadır. Bu kadar ilgi görmesinin haklı bir sebebi olan giydirme kolsuz sandalyeler genellikle ahşap aksamdan üretilip, ev hanımlarının kısa sürede en çok ilgilendiği sandalyeler kategorisine girmiştir. Plastik ve metal aksamlı kolsuz sandalyelerinde her mutfağın dekorasyonunda bir söz hakkı olabileceğini göz ardı etmemek gerekir.

kolsuz_sandalye_çeşitleri

Genellikle yemek masaları için kolsuz bir başka adı ile kolçaksız sandalyelerin daha çok tercih meselesi haline gelmesinin nedeni daha rahat ve konforlu sandalyeler olduğu içindir. Yemek yerken asla kollu bir yemek sandalyesinde rahat edemez, mutlaka kolunuzun sürekli temas etmesi ile rahatsızlığınız belirir. Kolsuz sandalyelerin tercih meselesi demeyelim de yemek masalarında kullanılmasının bir başka nedeni ise, yemek masanızı kapattığınız da sandalyenin rahatlıkla masanın tablasının altına girebilmesidir. Lokanta ve restoranlarda özellikle kolçaksız sandalye tercih edilmesinin nedeni, iş bitiminde alelacele dükkanın toplanması esnasında kolaylık sağlamasıdır.

Yeni model kolsuz sandalyelerin birbirinden uygun fiyat etiketleri ile satışa sunulduğu hemen fark edilmektedir. 50 tl den başlayan fiyatlar ile satışa sunulan kolçaksız sandalye modelleri, çoğu tamamlayıcı yemek masasına ayak uydurabilecek bir ergonomi ve aynı zamanda tasarıma sahiptir. Metal seçeneklerin ayak aksamlarında ki tasarımları gözle görülür derecede dikkat çekici olan kolsuz sandalyelerin, plastik modelleri ise genellikle mutfak yemek odası dışında kullanım alanları için tercih edilmektedir. Renk kartelasına birbirinden canlı renkleri dahil ederek sezona açılış yapan kolçaksız sandalye modelleri ile mutlaka mutfağınızın ya da yemek odanızın rengi ile doğru orantılı bir ürün mutlaka bulabileceksiniz.

 

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...