İtalyan Mutfaklarına Hitap Eden Yemek Masaları << Genel


02.06.2016 · Kategoriler Genel

Yemek Masalarının italyan yüzlerini hiç merak ettiniz mi? Peki nedir bu italyan mutfağı acaba. Modernliği ve açık renklerinin verdiği ışıltısı ile hayatımızın çoğu alanında karşımıza çıkan, hatta televizyon yemek programlarına bile konu olan italyan mutfakları ve bu mutfaklara hitap eden yemek masası modelleri son zamanlarda epeyce yaygın bir kullanım alanına doğru yaklaşmaya başlamıştır. Bu hususta imalatçıların italyan mutfakları ile uyum sağlayabilecek, ülkemiz de italyan mutfak dekorasyonu ile hayranlık uyandıran bir çok ev hanımının hoşuna gidecek, yemek masalarının sayısı da bir hayli artmış durumda.

italyan_yemek_masaları_dizayni

İtalyan mutfakları çoğumuzun kulağına modernizimin son noktası olarak gelir. Bu bakımdan italyan mutfağına hitap eden yemek masası çeşitleri, parlaklığı ve modernliği ile gün yüzüne çıkmaktadır. Bir yemek masasında ışıldayan parlaklığı ve modern kullanım şekillerinin hepsini bulabiliyor, ve italyan dekorasyonuna sahip olan bir mutfağınız var ise bu yemek masası sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilir demektir.

italyan_yemek_masaları_modern

İtalyan mutfaklarının rengarenk tasarımları ile örtüşecek yemek masalarının arasında genellikle ahşap ve metal yemek masaları bulunmaktadır. Beyaz, krem, açık mavi renklerin daha çok buluştuğu italyan mutfak yemek masaları ergonomik yapısı ve sıra dışı kullanım şekilleri ile dekorasyon tutkunlarında gerçekten bir hayranlık uyandırmaktadır. İtalyan mutfağı için dizayn edilen bir çok yemek masasında, çekmece ve büfelerin varlığı kendini her zaman hissettirmektedir. Alışık olmadığımız tasarımları ile büyüleyici bir ürün yelpazesine sahip olan italyan mutfağına hitap eden yemek masaları pahalı fiyat etiketleri ile de dikkat çekmektedir. Ne derler bilmiyorum ama kimilerinin deyimine göre, zengin işi olan bu yemek masaları çoğumuzun mutfak ya da yemek odasının dekorasyonuna ayak uyduramıyor olsa da, bu tip yemek masalarını kullanabilmek için sanırım mutfağımızı baştan yaratmamız gerekecek. Bir yemek masası ile bütün mutfağın ya da yemek odasının dekorasyonunu baştan aşağı değiştirme anlayışı bu yemek masası modellerine göre değil bence.

Cam ve metal hatların daha çok rağbet gördüğü italyan mutfak dekorasyonuna uyum sağlayabilecek yemek masalarında, son zamanlarda canlı renkerin daha çok kullanılmaya başlanması bence bir tesadüften ibaret olamaz. Siz de yeni sezon da italyan mutfağı hayranları olarak yemek masanızı değiştirmek istiyorsanız yeterince sebebiniz olmalı diye düşünüyorum 🙂

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...