İç Dekorasyon Sanatının İnce Ayrıntıları << Genel


02.17.2016 · Kategoriler Genel

İç dekorasyon, büyük veya küçük odaları süsleyerek daha cazip ve kullanışlı alanlara dönüştürme sanatıdır. Başarılı bir iç dekorasyonun amacı, ev sakinlerinin kendi kişiliğini yansıtan mekanlar yaratmaktır. İç dekorasyon da resim gibi varlıklar, duvar kağıtları, halılar, boyalar gibi belli başlı genel olarak dekorasyon da kullanılan objeler kullanılarak hareket edilir. Bütün bunlar bir araya geldiğinde aslında düşünülmedir ki tasarımın temelinde yatarlar, yani bu objeler kullanılmadan tasarım olmaz dolayısı ile içdekorasyona da hükmedemezsiniz.

ic-dekorasyon-sanati-7

Genellikle dekore edilmiş odalar, yani iç tasarımın nimetlerin bürünmüş mekanlar genellikle temalar halindedirler. Ünlü iç dekorasyon sanatkarlarının kendine özgü tasarım temaları vardır. İç mimarlar da bu var olan temaları kullanırlar ya da onlarda kendine özgü birer tema oluşturmuşlardır. Bütün bu temalar ev sakinlerinin hangi stil iç dekorasyona ihtiyaç duyduklarına göre elbette değişiklik göstermektedir. Buradan dan anlaşılıyor ki her iç mimarın kendine özgü iç dekorasyon teknikleri vardır ki bu teknik operasyonlar ev sakinlerinin zevkine odaklı değişiklik gösterebilmektedir.

ic-dekorasyon-sanati-3

Bir iç mimara gitmeye karar vermeden önce, mekanınız için en uygun iç dekorasyonukafanızda fikir oluşturarak gitmelisiniz . Çünki iç dekorasyon mutlaka sizin zevkiniz ile alakalı fikirlerden donatılmış olmalıdır ki, fikir edinmeden gittiğiniz takdirde karşınıza çıkarılacak fikirler ve objeler mutlaka sizi şaşırtacaktır. Bunun akebinde ilk başlarda hoşunuza giden iç dekorasyonunuz, daha sonra fikirlerinize yatkın olmadığı ortaya çıkacak ve sizi rahatsız edebilecektir.

ic-dekorasyon-sanati-1

Bir evin dekorasyonunu daha güzel ve hoş bir görünüme taşımak için kesinlikle birden çok teknikler vardır. Ve bu teknik operasyonların mimarı elbette iç mimarlardır. Lakin bu operasyonlar mutlaka sizin zevkinize göre olmalıdır ki, yapılan iç dekorasyon sizin de gönlünüz eşliğinde olsun ve mutlu bir tablo çizsin.

Bütün bunlardan çıkan genel bir sonuç vardır. Bu sonuçlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:
Bir iç mimara gittiğiniz de;

*Öncelikle kafanızda ki iç mimarı en uygun şekilde belirlemelisiniz.

*Gittiğiniz İç mimar ile sözleşme doğrultusunda çalışmalısınız.

*İç mimarın referans çalışmalarını bir fotoğraf dahilinde isteyerek, kafanızda yaptığı çalışmalar ile ilgili sorunları kaldırmalısınız. Yani iç mimarınıza güven duymalısınız.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...