Çocuk Odası İçin Mobilya Seçerken Size İham Verecek Fikirler << Genel


12.08.2016 · Kategoriler Genel

Çocuklarınızın odaları için mobilya seçerken en çok dikkat etmeniz gereken nokta, onların güvenliğidir. Çocuklar yapıları gereği hareketli oyunlar oynamayı sevdiklerinden, dikkatli dekore edilmemiş bir odada kendilerini yaralayabilirler.

cocuk-odasi-mobilya-secimi-1

Güvenliği sağladığınıza emin olduktan sonra ise, oda içerisindeki mobilyayı seçerken mutlaka çocuğunuzun yaşına ve cinsiyetine uygun tercihler yapmalısınız. Bugün çocuk odalarında en sık yapılan dekorasyon hatası, bu alanın evin genel dekorasyonu ile tamamen uyumlu bir görünüme sahip olmasına çalışmaktır. Uzmanlar, çocuk odasının ayrı bir alan olarak görülüp farklı renk skalaları ve farklı dekorasyon anlayışı kullanılabileceğini belirtmektedir. Sizler de bu yazımızdaki fikirlerden yararlanarak çocuğunuzun odası için güvenli, şık ve onların eğitimine katkıda bulunacak mobilyalar seçebilirsiniz.

Lovely Children Bedroom Furniture With Green Pink Theme Furniture In Green Bedroom Furniture Prepare - www.chicaswebcam.co

Lovely Children Bedroom Furniture With Green Pink Theme Furniture In Green Bedroom Furniture Prepare – www.chicaswebcam.co

Çocuk Odası İçin Mobilya Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Çocuk odalarının duvarları genellikle parlak sarı ya da turkuaz gibi açık renklerden oluşur. Bu tip bir duvar, hem sizin için hem de çocuğunuz için göz yorucu bir etki oluşturacaktır. Ancak, koyu renk ahşap ile parlak sarıyı bir araya getirerek hem bu etkiyi ortadan kaldırabilirsiniz, hem de bu tip bir kombinasyon oldukça şık duracaktır.

Günümüzde moda olan bir diğer tasarım anlayışı da, Japon çizgilerini odalarda kullanmaktır. Duvarlara yaptıracağınız bu tip bir deseni, çocuğunuzun yatağının yan kısmındaki bir dolap ile bir araya getirmeniz, iki boyut ile üç boyut arasındaki görsel geçiş nedeniyle çocuğunuzun zekâ gelişimine katkıda bulunacaktır.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...