ALÜMİNYUM YEMEK SANDALYESİ << SANDALYE MODELLERİ


01.08.2016 · Kategoriler SANDALYE MODELLERİ

Alüminyum yemek sandalyesi, alüminyum aksama sahip olan, oturak ve sırt dayama kısımlarının modeline göre ahşap ya da alüminyumdan üretildiği sandalye çeşitleridir. Alüminyum yemek sandalyesi çeşitleri, farklı tasarım anlayışlarına göre geçmişten günümüze kadar çok farklı şekillerde değişim göstermişlerdir. Daha çok dış mekan ya da cafeler de kullanılan alüminyum sandalyelerin yemek sandalyesi olarak kullanılması çok değil bir kaç sezon önceye kadar yeni başlanmıştır.

alüminyum_yemek_sandalyesi_parlak_renkli

Alüminyum yemek sandalyelerinin kullanıcısına sunduğu en büyük özellik, hafif olmalarıdır. Mutfağınıza hafif bir sandalye satın almak istiyorsanız, alüminyum yemek sandalyelerine göz atmalısınız. Alüminyum yemek sandalyesi denildiğinde akla hemen şık olmayan, despot, kullanışsız sandalyeler gelebiliyor. Fakat alüminyum malzemenin kolayca şekil verilebilmesinden dolayı alüminyum yemek sandalyelerinin yeni yüzleri birbirinden şık tasarımları bünyesinde barındırmaktadır. Yakın gelecekte, yemek masalarının bütün tasarımlarına uyum sağlanabileceği söylenen alüminyum yemek sandalyelerine uygun bir yemek masası bulmanız bazı durumlarda çok mümkün olmayabilir.

alüminyum_yemek_sandalyesi_modern

Lükens kıvrımların, figürlü desenlerin, parlak ve cilalı görüntülerin yakın gelecekte alüminyum yemek sandalyelerinde de görebileceğimizi söyleyen imalatçı uzmanlar, yeni sezon alüminyum yemek sandalyelerindeki heyecanı görmemize tanıklık ettiler. Alüminyum yemek sandalyelerinin fiyatları, ahşap ve metal yemek sandalyelerinin fiyatlarına nazaran, sandalyenin kullanıldığı malzemesine göre çok çok daha ucuza satılabiliyor. Ucuz yemek sandalyesi arayanların bir çaresi haline gelen alüminyum yemek sandalyelerinin sıra dışı tasarımları ile yeni sezonda çok sık rastlayacaksınız. Sırt dayama ve oturak kısımlarında ahşap kullanılan alüminyum yemek sandalyelerinin ahşap malzemesi genellikle kestane ağacı veya gürgendir. Bunların dışında malzeme kullanılan alüminyum yemek sandalyesi var ise tavsiye etmiyoruz. Çünkü dayanıklılık için bu ahşap ya da ağaç türleri kesinlikle şart diyebiliriz.

Alüminyum yemek sandalyelerinin birbirinden farklı ilgi çeken tasarımları ile mutfağınıza gri ya da açık tonları ile kolayca donatabilirsiniz. Yemek masanızın ayak aksamı kromaj ya da paslanmaz çelik ise, alüminyum yemek sandalye çeşitleri genellikle yemek masanızın dekoruna uyum sağlayabilecektir. Her sezon daha ileri yönde ilerleyen alüminyum yemek sandalye satışları bu sezonun başından kendilerini kolaylıkla belli edebiliyor. Hafif olmasından dolayı bir tercih sebebi olan alüminyum yemek sandalyeleri, hemen hemen her mutfağa girmek için artık daha fazla çalışılmış mutfak mobilyası ürünlerinin arasındaki yerini almıştır.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...