SIRA DIŞI YEMEK MASASI MODELLERİ << YEMEK MASASI


01.17.2016 · Kategoriler YEMEK MASASI

Sıra dışı yemek masası modelleri, çoğu zaman karşımıza çıktığında bizde şaşkınlık uyandıran sıra dışı kullanım şekilleri ve tasarımları ile ilgi odağımız olmuştur. Dekorasyonun temelinde yatan farkındalık anlayışına ışık tutabilecek yemek masalarının son zamanlarda daha fazla artması ile sıra dışı mutfak dekorasyonları ve sıra dışı yemek sofralarına şahit olmuşuzdur. Siz de sıradan bir yemek masasından muzdaripseniz, farkındalık yaratmak istiyorsanız yeni sezonun ilgi odağı olabilecek sıra dışı yemek masası modellerinde doğru kısa bir yolculuğa biletsiz katılmaya ne dersiniz?

sira_disi_bir_masa_daha

Yeni sezon karşımıza çıkabilecek sıra dışı yemek masası modellerinde birbirinde farklı ayrıntılar mevcut. Ergonomisinden tutunda tasarımlarına kadar mobilya tasarımcı dehalarının yaratıcılık hikayelerini yansıtan birbirinden farklı sıra dışı yemek masası modelleri bu sezon karşımıza eskisinden daha çok çıkacaktır. Her yemek sofrasına ve mutfak dekorasyonuna farklı bir bakış açısı, farklı bir ses getirebilecek olan sıra dışı yemek masası setlerinde, açılır kapanır masaların varlığını hissettirmesi hiç bizi şaşırtmadı. Ayak aksamlarının değişik değişik tasarımlara bürünerek ortaya çıkardığı müthiş tasarımları görmeye dekorasyon adına çok fazla şey kaybetmiş denilebilir.

sira_disi_yemek_masasi_ustu_kapanan_model

Lake tablaların beyaz ve krem renklerin dışına çıkılarak, çarpık renkleri kartelasına katması ile birlikde renk bakımından da sıra dışı yemek masası setleri oluşmuş durumda. Keşke bir kumanda olsa da yemek masasını kursa, yemekten sonra toplayıp temizlese, hatta bulaşıkları da yıksa ve biz bir pazar akşamı miskin miskin otursa dediğiniz zamanlar olmuştur. Eğer bu teknoloji ve tasarım dehaları varlığını devam ettirirse neden olmasın ? Sıra dışılığın içerisine kullanım şekilleri ile farkındalık yaratan yemek masası çeşitleri çoktan giriş yaptı bile. Katlanır yemek masalarının kullanım şekilleri sofrayı topladıktan sonra masayı da toplamamıza olanak tanırken, ortada sanki bir yemek masası yokmuş ve birden yemek sofrası hazırlanması ile yemek masasının hazırlanması da aynı zamanda olduğu için size sıra dışı bir yemek sofrası sunmaktadır.

Salonun ortasında duran basit bir sehpanın, küçük bir fonksiyonel hareketlerle normal bir yemek masasına dönüşmesi de sizce sıra dışı bir şey değilmidir. Yoksa yemek hazırlarken ayakta beklemenize kıyamayan yemek masalarında entegre edilen pufları şöyle bir kenara çekip üzerinde oturmanız sıradan bir yemek masasına aykırı bir davranış olamaz mı? Sıra dışı yemek masalarının yeni sezon ki yüzlerinden hemen hemen herşeyi bekleyebilirsiniz.  Çünkü teknoloji ilerledi ve teknolojiyi sanat ile birleştiren dehaların varlığı oldukça sırtımız yere pek gelmeyecek gibi görünüyor.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...