Montaj Konusunda Uzman Ellere Danışmak Gerekebilir << Genel


11.10.2016 · Kategoriler Genel

Mobilya Montajı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda her geçen gün artan yapı marketler ile demonte mobilyalar yaygınlaşmayı sürdürmektedir. Peki satın aldığınız demonte mobilyaların montajını yapabilecek kadar deneyime sahip misiniz ve mobilya montajı nasıl yapılır? Mobilya montajı ilk bakışta size çok kolay bir iş izlenimi versede aslında son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur.

montaji_yapilmis_bir_sandalye

Çünkü yanlış yapılan montaj nedeni ile hem mobilyadan elde edeceğiniz konfor düşecek hem de mobilyanın kullanım ömrü büyük ölçüde azalacaktır. Bu nedenle mobilya montajı konusunda mümkün olduğunca profesyonel kişilerden hizmet almak en doğrusu olacaktır. Mobilya montajının nasıl yapılacağı montajı gerçekleşecek olan mobilyalara göre değişiklikler göstermektedir. Örneğin demonte bir sehpanın montajı daha kolayken sürgülü gardrop montajı çok daha zordur. Montaj konusunda size yol gösterecek en önemli kaynak kesinlikle mobilyanın yanında size verilen mobilya montaj kılavuzu olacaktır.

montaj_konusunda_uzmana_danismak_gerek_1

El Becerisi İsteyen Konulardan Biride Montajdır

Kılavuz üzerinde tüm parçalar belirli kodlar ile anılırken bu kodları sırası ile takip ederek parçaları birleştirerek mobilya montajını tamamlamanız amaçlanır. Ancak montaja başlamadan önce kutu içerisinde yer alan tüm parçaları yan yana sıralayarak parçaların tam olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Aksi halde eksik bir parça için monte ettiğiniz tüm mobilyayı sökmeniz gerekebilir. Çünkü bazen eksik parçalar temin edilemediği için kutu ilgili firma tarafından iade alınmakta ve yerine yeni bir kutu verilmektedir.Kutu içeriğini kontrol ederek içerisindeki tüm parçaların tam olduğunu teyit ettikten sonra sıra montaj için kendi aletlerinizi kontrol etmeye gelir.

Örneğin dolap montajı için montajın daha sağlıklı olması adına mutlaka otomatik vidalama makinesi kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu makine ile vidalanan bağlantı parçaları çok daha sağlam olacağı için bu aynı zamanda monte edilen gardırobunda daha uzun ömürlü olması anlamına gelmektedir. Mobilya montaj şeması, tam olarak temin edilen mobilya montaj malzemeleri ve birazcık sabır ile kendi mobilyanızın montajını yapabilmeniz mümkündür. Ancak özellikle de bu alanda bir deneyiminiz yok ise montaj esnasında yeni mobilyalarınızı çizmeniz ve yıpratmanız yüksek risk içerdiği için mobilya montajınızı kendiniz yapmaya çalışmak yerine bu alanda hizmet veren uzman bir mobilya montaj elemanı ve ustasından yardım almanız daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır…

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...