Klasik Bir Oturma Odası Dekorasyonu İçin Mobilya Onerileri << Genel


11.10.2016 · Kategoriler Genel

Oturma odası, bir evin kalbinin attığı alandır. Dolayısı ile de, bu alanda kullanacağımız eşyalar mutlaka yoğun kullanıma uygun olmalıdır. Her ne kadar genellikle daha fazla masraf gerektirse de, oturma odası için klasiklerden vazgeçmemek, uzun yıllar hoş bir dekorasyonun içerisinde zaman geçirmemizi sağlayacaktır. Bu yazımızdaki uzman görüşlerinden yararlanarak oturma odanız için klasik mobilya seçimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

klasik_oturma_odasi_icin_mobilya_onerileri_8

  • Klasik tasarım, genellikle oda içerisinde bir ana odak noktası bulundurularak yapılır. Bu odak noktası da, kapıdan girildiğinde tam karşıda yer alan üçlü bir koltuk ile sağlanabilir. Ancak, tüm dekorasyonu bu ana noktanın etrafında toplamamak için, koltuğunuzda odanın tamamını kaplayacak şekilde seçmek yerine daha az detaylı ve açık bir rengi olan bir model seçin.klasik_oturma_odasi_icin_mobilya_onerileri_7
  • Sarı rengin oturma odalarında kullanımı artık biraz demode olmaya başlamış olsa da, doğru biçimde kullanarak hem klasik hem de çağdaş bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle de orta kısmında ahşap bir sehpa kullanacağınız oturma odasının perdelerini sarı ağırlıklı modellerden seçerseniz, tamamlayıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Oturma odanızda klasik bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, ancak yine de çiçek deseni kullanmak istiyorsanız, mutlaka bu deseni yastık ya da perde gibi değiştirilmesi kolay olan alanlarda kullanın. Koltuk takımı ya da sehpa gibi mobilyaları, daha düz renklerden tercih etmeniz uzun yıllara dayanabilen bir dekorasyon oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...