Demode Yemek Masaları << Genel


02.08.2016 · Kategoriler Genel

Demode yemek masaları, modası geçmiş, eski tarz, dekorasyon anlayışı yokken kullanılan yemek masası modelleridir. Hep modern yemek masaları araştırırız fakat, eski tarz yemek masası modellerini hiç merak etmeyiz değil mi? Aslında despot yemek masalarını merak edenler hatta halen kullanmakta olanlar vardır. Herkes modern olmak zorunda değil ya, kimi zaman ekonomik zorluklardan dolayı demode yemek masaları ile hayatımızı geçirmek zorunda kalırız.

demode_yemek_masalari_ahsap

Aslında demode yemek masaları yani eski tarz yemek masaları kullananlar tamamen nostaljiyi orjinal haliyle mutfağında ya da yemek odasında yaşadıklarının farkında değiller. Metal, ahşap, cam, plastik seçeneklerin eski tarz yemek masalarında da var olduğunu modern çağa ayak uyduranlar az be az bilir ama ne kadar bilirler bilemiyorum. Modasını yitirmiş bir çok yemek masası, aslında kendine özgü tasarıma ve kullanım şekillerine sahiptir. Bir çoğumuz küçük bir yemek masasına modern çağa ayak uyduruyor diye tonlarca para verdiğimiz doğrudur. Bu küresel soygun mu diyelim ne diyelim bilmiyorum aslında değer mi değmez mi bu kadar para harcanmaya bu konuda karar vermek zor.

demode_yemek_masalari_kullanissiz

Eski tarz demode yemek masaları genellikle ahşap ağırlıklı olurdu ve masif yemek masaları olarak şu günlerde kullanılan yemek masalarına çok yatkındı. Metal ve cam yemek masaların eskiden bu kadar sükse olmadığı kesin olacak ki çok fazla kullanılmayan bu tarz masalar son yılların dekorasyon ışığı olarak gün yüzüne çıktı denilebilir. Modasını kaybetmiş yemek masalarında nostaljiyi son demine kadar yaşayan eskiler, kimi zaman son yılların modern yemek masalarında yaşayamadığı ergonomiyi kat kat fazlası ile yaşayabilmektedir.

Demode yemek masalarında dikkat çeken bir başka ayrıntı ise, ergonomik olmaması idi. Yani açılır kapanır masalardan, yüksekliği ayarlanabilir masalardan eser yoktu. Son zamanların getirisi olan bu yemek masası grupları belkide hayatımıza bir çok şey kattı. Siz de demode yemek masalarının tattırdığı nostaljiye doyanlardansanız, yeni sezon modern yemek masalarına doğru kısa bir yolculuk yapmanızı tavsiye ediyorum. Birbirinden dikkat çekici ayrıntıları ile sezon boyunca görücüye çıkan, bir çok ev hanımının gönlünde yer edinen müthiş tasarımların varlığını hissetmeniz, sizi çağ attıracak tasarımlarla buluşmanıza sebebiyet verecektir.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir...